Kto czyta książki, żyje podwójnie.
             Umberto Eco

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe


„Gdy ktoś czyta,
zawsze albo się czegoś nauczy,
albo zapomni o tym co mu dolega,
albo zaśnie w każdym razie - wygra.”

                                                     Henryk Sienkiewicz

    Biblioteka szkolna realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów. Podejmowane są akcje mające na celu promowanie i pozyskiwanie książek.
    Biblioteka Szkoły Podstawowej w Niesułkowie zajmuje dwa pomieszczenia, z których jedno pełni funkcję wypożyczalni, a drugie czytelni. Z naszej biblioteki mogą korzystać uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie mają do dyspozycji komputer z dostępem do Internetu, dzięki czemu mogą korzystać z ogromnej ilości informacji zamieszczonych w sieci.
    We wrześniu 2002 biblioteka została skomputeryzowana. Zakupiono komputer, drukarkę, czytnik kodów kreskowych i najważniejsze- program MOL 2000+. Stworzona przez bibliotekarkę baza danych, umożliwia uczniom korzystanie z elektronicznych katalogów biblioteki. Księgozbiór biblioteki liczy 3700 woluminów, jest systematycznie aktualizowany oraz selekcjonowany.
    Na miejscu udostępniane są pozycje z działu podręcznego oraz czasopisma. Beletrystyka podzielona została na następujące działy: lektury, bajeczki i wierszyki, baśnie, przygodowe, obyczajowe, historyczne, wojenne i przyrodnicze.